1397/2/13 118 بازدید نشست سرپرست شهرداری تهران با مهمانان خارجی نمایشگاه کتاب در برج میلاد
image

سرپرست شهرداری تهران در حاشیه برگزاری نمایشگاه کتاب با وزاری فرهنگ صربستان و تونس در برج میلاد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد، در این دیدار حسینی مکارم ضمن خوشامدگویی به مهمانان نمایشگاه کتاب گفت: امروز بسیار خوشحالیم که در شهر تهران و در کنار یک اقدام فرهنگی میزبان شما دوستان گرامی هستیم.

وی ادامه داد: امیدوارم که تعاملات فرهنگی میان ما و کشورهای دیگر همچون صربستان و تونس ادامه پیدا کند، چرا که فرهنگ مرز نمی شناسد و با زبان فرهنگ می توان با همه ارتباط برقرار کرد.

سرپرست شهرداری تهران پیشنهاد ساخت تندیس مفاخر کشورها را داد که از این طریق مردم کشورهای مختلف بیشتر با مشاهیر و مفاخر آشنا شوند.

در ادامه این دیدار وزیر فرهنگ صربستان با اشاره به شهرت فیلم های ایرانی در صربستان و توجه ویژه مردم این کشور به فیلم های ساخته شده در ایران گفت: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک امکان ساخت فیلم مشترک ایران و صربستان فراهم شود.

ولادان ووکوساولیویچ ضمن قدردانی از خوش آمدگویی گرم ایرانیان اظهارکرد: خرسندم همچون سال گذشته برای شرکت در نمایشگاه کتاب در ایران حضور پیدا کردم. طی این دو سال به این نتیجه رسیدم که تهران شهر فرهنگ است و به طور کلی این شهر در کل دنیا به این صفت معروف است.

وزیر فرهنگ صربستان با اشاره به شهرت فیلم های ایرانی در صربستان و توجه ویژه مردم این کشور به فیلم های ساخته شده در ایران عنوان کرد: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک امکان ساخت فیلم مشترک ایران و صربستان فراهم شود. البته همکاری های فرهنگی بین دو کشور بسیار گسترده است، به طوری که در نظر داریم در آینده موزه فرش ایران را در بلگراد ایجاد کنیم. مذاکره با موزه هنرهای معاصر و چاپ کتاب های شعر فارسی در صربستان از دیگر برنامه فرهنگی است که در آینده دنبال می شود.

وی ضمن قبول پیشنهاد سرپرست شهرداری تهران مبنی بر ساخت تندیس مفاخر دو کشور گفت: پیشنهاد می کنم، تندیس های نیکلا تسلا و عمر خیام در پایتخت دو کشور نصب شود. اقدام ما برای ساخت تندیس عمر خیام در آینده ای نزدیک آغاز می شود و امیدوارم سال آینده نیز رونمایی شود.

وی حضور خود و دیگر مسئولان صربستان در تهران را عامل آشنایی مردم با ایران نوین دانست و عنوان کرد: شک نداریم که فرهنگ یک پایه و اساس مهم برای شناخت دو ملت است. تلاش ما این است تا با امضای تفاهم نامه با تهران و عملی ساختن مفاد آن پیشرفت هایی در همکاری های میان دو کشور داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد، در پایان این دیدار وزرای فرهنگ تونس و صربستان از بخش های مختلف برج میلاد بازدید کردند.

print