1397/3/21 144 بازدید برگزاری نخستین نمایشگاه قرآن مصور جهان در برج میلاد
image
نمایشگاه نخستین قرآن مصور جهان اثر استاد «سهم‌الدین زمانی» همزمان با جشنواره رمضانی شهر خدا برج میلاد  در نگارخانه برج میلاد در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد، «سهم‌الدین زمانی» هنرمند 72 ساله‌ای است که حدود نیم قرن از عمر خود را وقف تصویرگری قرآن کریم کرده و در 114 تابلو، آن را ترسیم کرده است.

این نمایشگاه در نگارخانه برج میلاد برپاست و بازدیدکنندگان می توانند این آثار منحصر به فرد را هر شب از ساعت 20 الی 2 بامداد به صورت رایگان و همزمان با بازدید از جشنواره رمضانی شهر خدا برج میلاد بازدید کنند.

سهم‌الدین زمانی  هنرمند ۷۲ ساله‌ای است  این آثار در گفتگویی کوتاه با روابط عمومی برج میلاد درباره خلق این آثار هنری می گوید:  همه چیز از یک خواب در مشهدالرضا(ع) شروع شد.وقتی که 24 ساله بودم با دوستانم به پابوس امام رضا(ع) رفتم. برای منی که از ده ـ‌ دوازده سالگی نقاشی کلاسیک و صورتگری می‌کردم، دیدن نقش و نگارها و کاشیکاری‌های حرم یک حس متفاوت بود، چون تا قبل از آن هیچ‌وقت طرح‌های اسلیمی و خطایی نکشیده بودم. همان شب خواب عجیبی دیدم و وقتی فردا دوباره به حرم بازگشتم،‌ محو کاشیکاری سوره توحید شدم. همانجا دست به کاغذ و قلم بردم و اتود زدم. پس از بازگشت به تهران با خود عهد کردم فقط در مسیر خدا گام آثار هنری را تولید کنم.

به گفته این هنرمند تصمیم گرفتم تفسیری تصویری از قرآن کریم ارائه دهم، به همین دلیل نیت کردم 114 سوره کلام‌الله مجید را در قالب 114 طرح با گل‌ها و رنگ‌های متفاوت تصویر کنم.البته  برای انتقال بهتر مفهوم، رنگ‌ها را هم مرتبط انتخاب می‌کردم، مثلاً رنگ‌های قرمز و نارنجی برای آیاتی به کار رفته که بیانگر مفاهیم شر و شیطانی است. 

این نمایشگاه تا پایان ماه رمضان در برج میلاد پابرجاست و علاقه مندان می توانند هر شب از آن بازدید کنند.

print