1397/9/13 67 بازدید برگزاری جشن ازدواج ۱۱۰ معلول در برج میلاد
image

مراسم جشن ازدواج 110 معلول  به مناسبت روز جهانی معلول با حضور جمعی از معلولان و خانواده هایشان، شهردار تهران، اعضای شورای شهر و  مدیران شهری در برج میلاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد، در این مراسم که شب گذشته (دوشنبه 12 آذرماه) برگزار شد، پیروز حناچی شهردار تهران و ولی الله شجاع پوریان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد، حضور یافتند.

پیروز حناچی با تبریک به افرادی که در این ایام مبارک زندگی مشترکشان را آغاز می‌کنند، گفت: در خصوص مطالبی که درمورد بنده گفتند باید بگویم حضرت امیر (ع) که شما عزیزان به نام نامی ایشان زندگی مشترکتان را آغاز می‌کنید فرمودند، من از دیگران خودم را بهتر می‌شناسم و خداوند نیز بر نفس من حاکم و آگاه است.

وی ادامه داد: در این دوره از نظام مدیریت شهری که به امانت در دست ماست، نگاهمان این خواهد بود که معنای توانایی و معلولیت را تغییر دهیم. به عبارت بهتر، توان‌یاب کسی نیست که روی ویلچر نشسته یا خداوند به حکمت، عارضه‌ای در او ایجاد کرده است؛ هر کسی که نتواند در عرصه‌های اجتماعی حضور داشته باشد توان‌یاب است حتی اگر چهار ستون بدنش سالم باشد.

شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله کاری خواهیم کرد که فضاهای شهری‌مان برای همه کسانی که نیازمند مناسب‌سازی هستند، آماده شوند تا هیچ‌ کس به‌ واسطه موانع فیزیکی، امکان عدم حضور در عرصه‌های اجتماعی را نداشته باشد. از خداوند کریم در این ایام مبارک به یمن نیت‌های شما می‌خواهیم که تمام ما را در این ماموریت یاری کند.

دبیر کانون معلولان شهر تهران گفت: کانون معلولان شهر تهران توانسته است جمعیت بالای ۸ هزار معلول شهر تهران را در خود جای دهد.

همچنین در این مراسم ،امیر توکلی دبیر کانون معلولان شهر ضمن تبریک به مناسبت روز جهانی معلولان گفت: کانون معلولان شهر تهران با همت اداره کل سلامت و معاون امور اجتماعی فرهنگی شهر تهران توانسته است جمعیت بالای ۸ هزار معلول شهر تهران را در خود جای دهد.

وی با بیان اینکه همه معلولان از همه نوع معلولیتی در کانون معلولان شعر تهران عضو هستند، افزود: سعی شده است با ارائه خدمات ویژه به تمام اهداف خود برسیم.

توکلی ادامه داد: در این راستا مهمترین شعار ما شهری برای همه است، شهری با دردسترس پذیری، با مبلمان و ساختار مشخص و معین و با رفت و آمد بهتر افراد دارای معلولیت ایجاد کنیم.

print