1397/9/14 107 بازدید بیست و پنجمین همایش ملی بیمه و توسعه در برج میلاد گشایش یافت
image

بیست و پنجمین همایش ملی بیمه و توسعه با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بیمه مرکزی در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد، در این مراسم اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه کشورمان و هدف قرار گرفتن نظام بانکی و بیمه‌ای کشور، گفت: شرکت‌های بیمه داخلی باید با برنامه ریزی و تلاش خلاء عدم همکاری برخی شرکت‌های خدماتی خارجی را به گونه‌ای جبران کنند که فعالیت هیچ بخشی در کشور مختل نشود.

وی با تبریک روز بیمه به همه فعالان صنعت بیمه سراسر کشور، صنعت بیمه را از پایه‌های اصلی اقتصاد کشور برشمرد و اظهار داشت: صنعت بیمه در کنار بورس و بانک، سه پایگاه اصلی پیشرفت هستند که می‌توانند سیاست‌های اقتصادی و توسعه ای کشور را عملیاتی کنند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مهم‌ترین اولویت کشور توسعه پایدار و همه جانبه است، تصریح کرد: در توسعه پایدار آنچه بیش از سایر موضوعات باید مورد توجه واقع شود، توسعه اقتصادی است و اقتصاد ایران باید متناسب با جایگاه ممتاز کشور و ملت از وضعیت مناسبی برخوردار باشد.

وی خاطر نشان کرد: اگر امروز اقتدار ایران در منطقه به چالش کشیده شود، قطعاً منطقه مهم خاورمیانه و خلیج فارس دچار بحران و آشوب خواهد شد و این موضوعی نیست که دنیا بتواند از کنار آن به سادگی عبور کند، زیرا حضور ایرانی مقتدر در منطقه می‌تواند کمکی بزرگ و جدی به ثبات و امنیت منطقه باشد.

جهانگیری ثبات اقتصادی را پیش نیاز هر اقدام توسعه ای دانست و افزود: تورم، سود بانکی و نرخ ارز از مؤلفه‌های ثبات اقتصادی هستند و فعالان اقتصادی از سیاستگذاران کشور انتظار دارند که این مؤلفه‌ها با ثبات باشند تا بتوانند فعالیت مناسبی داشته باشند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه صنعت بیمه کشور باید در این شرایط بیش از گذشته نقش‌آفرین باشد، افزود: دولت نیز در کنار صنعت بیمه خواهد بود و اختصاص چند میلیارد دلار برای صنعتی مثل بیمه که می‌خواهد خدمات گسترده ای در کشور ارائه دهد، برای دولت کار چندان دشواری نیست.

وی ادامه داد: صنعت بیمه کشور تجربه خوبی در دوره تحریم گذشته دارد و انتظار ما از صنعت بیمه این است که بخش حمل و نقل کشور بتواند با اتکاء به این صنعت به حیات خود ادامه دهد و هیچ نفتکش و کشتی حمل و نقلی نباید به دلیل عدم برخورداری از بیمه مطمئن با مشکل مواجه شود.

جهانگیری در ادامه با تاکید بر اینکه توسعه صنعت بیمه و توسعه اقتصادی کشور لازم و ملزوم یکدیگر هستند،‌ گفت: پیشرفت و توسعه صنعت بیمه به توسعه اقتصادی و توسعه اقتصادی به توسعه صنعت بیمه کمک می‌کند و هیچ کشور توسعه یافته و در حال توسعه وجود ندارد که صنعت بیمه در آن کشور از رشد مناسبی برخوردار نبوده و توانسته باشند به توسعه اقتصادی دست پیدا کنند.

ضرورت ورود بخش خصوصی واقعی در صنعت بیمه

همچنین در ادامه این مراسم، وزیر اقتصاد گفت: هرچند که تحولاتی مانند نرخ ارز می‌تواند فعالیت تولیدکنندگان را تحت تاثیر قرار دهد، اما این مخاطرات بین المللی و برون داد می‌تواند تولید ما را زمین گیر کند و از این زاویه نقش صنعت بیمه افزایش می‌یابد.

فرهاد دژپسند در مورد نقش صنعت بیمه در اقتصاد کشور اظهار کرد: امروزه در زمینه صنعت بیمه و فناوری‌ها تحولات زیادی در سطح بین‌الملل روی داده و امیدواریم سلیمانی که یک مدیر بین‌المللی است با استفاده از فناوری‌های موجود این شکاف را پر کند تا پیش از پایان دولت دوازدهم این کار صورت گرفته و پا به پای تحولات دنیا جلو برویم.

وی ادامه داد: در ارائه گزارش‌ها متوجه می‌شویم که نسبت به بیمه اشخاص و بیمه مخاطرات مانند سیل و زلزله و همچنین بیمه مسئولیت توجه لازم شده است، اما گسترش بیشتر آن دغدغه اصلی است و نیاز به امید بخشیدن به آنها هستیم. دژپسند با تاکید بر خصوصی‌سازی در صنعت بیمه گفت: این کار باید هرچه سریع‌تر صورت بگیرد در همین راستا دولت در لایحه سال 98 تصویب کرد تا سهم خود از بیمه البرز را واگذار کند و ما باید اجازه دهیم، بخش خصوصی واقعی فعالیت کند و موانع آن را برطرف کنیم.

print