1398/7/17 38 بازدید بازخوانی خاطرات قدیمی ترین های برج میلاد 1/ برج میلاد نوزادی بود که من بزرگش کردم
image

رضا ستاری از جمله قدیمی ترین پرسنل برج میلاد تهران است. او که هم اکنون از نیروهای خدماتی برج میلاد است، از نخستین روزهای ساخت برج میلاد تهران در این مجموعه به عنوان نگهبان پروژه مشغول به کار شده است.

او معتقد است که برج میلاد در حکم نوزادی بوده که طی 20   و اندی سال بزرگش کرده است و از لحظه لحظه کنارش بودن خاطره دارد.

ستاری از تلخ ترین شب نگهبانیش می گوید:« در نیمه های شب یکی از شهروندان که معتاد به شیشه بود، به برج نیمه کاره آمد و قصد داشت از پله های اضطراری خود را به پایین پرتاب کند. بسیار ترسیده بودم اما سعی کردم او را منصرف کنم. با او بسیار صحبت کردم تا او منصرف شد. اما باید بگویم که این شب یکی از تلخ ترین شب های پست نگهبانیم بود.»

این پیرمرد 63 ساله بدترین خاطره خود از برج میلاد را خودکشی یکی از دختران دانشجو از بالای برج نیمه کار عنوان می کند و توضیح می دهد:« امیدوار بودم که بتوانم این دختر را از مرگ نجات دهم. اما متاسفانه این اتفاق نیافتاد و خیلی از این موضوع ناراحتم. بهترین خاطره ام هم زمانی است که آقای قالیباف به برج میلاد آمده و با دکتر حافظی جلسه داشتند و من از ایشون خواستم عکس یادگاری با من بگیرند و ایشون با روی باز قبول کردند.»

ستاری همچنین خوشحال است که پسرش به عنوان یکی از مهندسان برج میلاد تهران نقشی در ساخت این برج داشته است. او حالا تنها یک آرزو دارد. « یک سال دیگر اگر در برج میلاد بمانم، از این برج بازنشسته می شوم و امیدوارم که این اتفاق بیافتد تا آرزویم محقق شود.»

print