Menu
جستجو

اخبار

طراحی و بازسازی نورپردازی مجموعه برج میلاد در دستور کار قرار گرفت

طراحی و بازسازی نورپردازی مجموعه برج میلاد در دستور کار قرار گرفت

 

 جلسه طراحی و بازسازی نورپردازی مجموعه برج میلاد با حضور نمایندگان 13 شرکت برتر کشور در زمینه نورپردازی که پیشتر در فراخوان مربوطه اعلام آمادگی نموده بودند برگزار و در این جلسه مقرر شد شرکت کنندگان تا ۲۰ شهریورماه طرح‌ها و ایده‌های نورپردازی خود را ارائه نمایند.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد، مهدی علیپور معاون فنی و نگهداشت برج میلاد در این جلسه که در مورخ 3/6/1400 در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر برج میلاد به عنوان یادمان و یادگار ملی ایرانیان شناخته شده و در عرصه ملی و بین المللی به عنوان نماد شهر تهران از جایگاه ویژه ای برخوردار میباشد، لذا با توجه به سبک معماری خاص این برج و لزوم بروزرسانی سیستم ها و تجهیزات نوری فعلی مطابق با دستاوردهای روز در این صنعت که علاوه بر بهره وری بالاتر، مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش میدهد، نیازمند طراحی ویژه در حوزه نورپردازی به ویژه در رویدادهای مختلف فرهنگی، مذهبی و اجتماعی میباشیم و در این زمینه تکیه بر توان شرکت های داخلی از اصلی ترین اولویت های این پروژه میباشد.

 وی ادامه داد: فرایند انجام طراحی و عملیات اجرایی برای نورپردازی برج میلاد، از دو سال گذشته شروع شده لیکن به دلیل شرایط بحرانی کشور و تعطیلی این مجموعه در این ایام، متاسفانه روند انتخاب طراح و مجری با تاخیر مواجه شده است.

 بگفته علیپور، با توجه به خاص بودن طراحی نورپردازی و بالطبع هزینه اجرا، بودجه اجرای این پروژه می بایست تامین گردد و ما در حال انجام این مرحله از کار هم هستیم.

 وی همچنین یادآور شد: تاکید اولیه ما برای نورپردازی، سازه برج میلاد است که از همه جای تهران قابل رویت بوده و اصلی ترین جزء در مجموعه برج میلاد تهران محسوب میگردد، و در مراحل بعدی خواستار نورپردازی ساختمان مرکز همایش های بین المللی و همچنین نورپردازی محیطی با توجه به رویدادهایی که در مجموعه برگزار می شود، هستیم.

 معاون فنی و نگهداشت برج میلاد در پایان گفت: از میان طرح ها و پیشنهادات ارائه شده از سوی شرکت کنندگان، سه تا پنج  طرح برای مرحله طراحی تفصیلی و جزییات انتخاب شده و سپس یکی از طرح ها جهت اجرا به مناقصه عمومی گذاشته خواهد شد.

 در این جلسه نمایندگان شرکت های برتر طراحی نورپردازی و همچنین دکتر داورپناه مدیر طرح این پروژه در جهاد دانشگاهی نیز حضور داشتند.

پس از اتمام جلسه، مهمانان برای آشنایی بیشتر با پروژه از بخش های مختلف برج میلاد بازدید نموده و از نزدیک در جریان شرایط فعلی نورپردازی مجموعه و نیازها و خواسته های شرکت برج میلاد تهران در طراحی قرار گرفتند.

تاریخ انتشار: 1400/06/07

آخرین اخبار