Menu
جستجو

اخبار

نخستین مزرعه شهری زعفران، طلای سرخ ایران در برج میلاد

زعفران به عنوان یکی از نمادهای هویتی ایران برای اولین بار در شهر تهران در زمین‌های برج میلاد به صورت آزمایشی کاشته شد و در آذر ماه ۱۴۰۰ به گل رسید.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد، طرح کاشت گیاه زعفران برای تنوع و توسعه فضای سبز پایتخت، از سوی پردیس ابوریحان دانشگاه تهران به برج میلاد ارائه و با همکاری عوامل فضای سبز برج میلاد اجرایی شد.

در حال حاضر و برای نخستین بار این طرح در برج میلاد به صورت آزمایشی در فضایی به وسعت ۵۰۰ متر مربع اجرا شده و اولین مزرعه شهری زعفران، طلای سرخ ایران در نماد ملی پایتخت به ثمر نشست.

بر اساس گفته گیاه شناس مجموعه، کاشت این گیاه در خاک تهران موفقیت آمیز بوده است. این گیاه علاوه بر گل‌های زیبای پاییزه و عطر بی نظیرش در زمان گلدهی به عنوان گیاهی با کمترین نیاز آبی گزینه بسیار مناسبی برای پوشش سبز زمستانه در شهر تهران به شمار می‌رود.

با توجه  به اینکه ایران کشوری با منابع آبی محدود است، تغییر رویکرد در فضای سبز شهری و حرکت به سمت ایجاد فضای سبز پایدار امری ضروری است و برج میلاد تهران با درک این ضرورت و برای تحقق این مهم برنامه مدونی برای استفاده از گونه‌های بومی و سازگار با زیست بوم شهر تهران و هویت بخشی به فضای سبز خود در پیش دارد و کاشت زعفران آغاز این راه است.

تاریخ انتشار: 1400/09/13

آخرین اخبار