Menu
جستجو

اخبار

برج میلاد میزبان یاران سلیمانی شد/ فرمانده نیروی قدس سپاه: انتقام از عاملان شهادت سردار سلیمانی به سبک خودمان خواهد بود

برج میلاد میزبان یاران سلیمانی شد/ فرمانده نیروی قدس سپاه: انتقام از عاملان شهادت سردار سلیمانی به سبک خودمان خواهد بود

مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم تهران با عنوان "یاران سلیمانی" شامگاه سه شنبه 14 دی ماه به میزبانی برج میلاد و با حضور فرمانده نیروی قدس سپاه، رئیس شورای شهر تهران، شهردار تهران، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری، و جمعی از خانواده های شهدای مدافع حرم در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد، مجری گری این مراسم برعهده راحله امینیان بود که پس از خوشامدگویی به مهمانان، کلیپ" ز تو سربلند" که مربوط به شهید سردار سلیمانی بود پخش شد. سپس جمعی از خادمان حرم رضوی با پرچم حرم امام هشتم امام رضا (ع) و با خواندن صلوات خاصه وارد سالن مرکز همایش ها شدند که حال و هوای خاصی به مراسم داد و همچنین صابر خراسانی شاعر آیینی، مذهبی همزمان به شعرخوانی پرداخت. بخش بعدی مراسم، شعرخوانی فاطمه افشاریان در وصف شهدای مدافع حرم بود.

رئیس شورای شهر تهران: شهیدسلیمانی یک فرد نبود که با شهادت او تفکر مقاومت رخت بربندد

مراسم با سخنرانی رئیس شورای شهر تهران ادامه پیدا کرد.

 مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه شهیدسلیمانی یک فرد نبود که با شهادت او تفکر مقاومت رخت بربندد، گفت: آمریکایی‌ها به حذف فیزیکی شهید سلیمانی دل بسته بودند و تصور می‌کردند با شهادت او راه مقاومت پایان خواهد یافت. آنها تفکر مقاومت را در فرد می‌دیدند، همچنان که پیش از این فکر می‌کردند اگر امام (ره) از این دنیا رخت بربندد، چیزی از انقلاب باقی نخواهد ماند.

وی ادامه داد: آیا آمریکا و ترامپ و دیگرانی که این جنایت بزرگ را به انجام رساندند و سردار سلیمانی را به شهادت رساندند، فکر می‌کردند چنین شود و مردم و جوانان کشور در دومین سالروز شهادت او چنین اجتماعی را بر پا کنند؟ آمریکایی‌ها به حذف فیزیکی شهید سلیمانی دل بسته بودند و تصور می‌کردند با شهادت او راه مقاومت پایان خواهد یافت. آنها تفکر مقاومت را در فرد می‌دیدند، همچنان که پیش از این فکر می‌کردند اگر امام (ره) از این دنیا رخت بربندد چیزی از انقلاب باقی نخواهد ماند. در واقع آنها بارها این اشتباه را مرتکب شدند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: شهید سلیمانی یک فرد نبود که با شهادت او تفکر مقاومت رخت بربندد همچنان که راه و نام امام حسین (ع) با شهادت او  پایان نپذیرفت. امروز همچنان مسلمین راه امام حسین (ع) را  می‌پیمایند و امروز اگر دین واقعی و نه دین سعودی، باقی مانده به خاطر شهادت امام حسین (ع) بوده و هست، همانگونه نیز شهید سلیمانی زنده است.

چمران ادامه داد: راه و فکر و ایده اوست که در دنیا حکومت می‌کند و سربازان و شهدای دیگری را به دنیا تقویم خواهد کرد، یقینا راه او به پیروزی خواهد رسید. امیدواریم با اقتدار و صلابت و شهامت این راه که راه امام حسین(ع) است را طی کنیم.در دیگر کشورها از جمله ونزوئلا مراسم بزرگداشت برای شهید سلیمانی برگزار کرده‌اند و راه مقاومت او را آموخته و  دنبال می‌کنند.

رئیس شورای شهر تهران بیان کرد: مردم ما در مقابل سختی‌ها و دشمنی‌ها ایستادند و مسیر پیروزی را در پیش گرفتند و همچنان طی می‌کنند و با پیمودن این مسیر به پیروزی دست پیدا خواهیم کرد و امیدواریم راه شهادت در امت و ملت ما زنده بماند.

در ادامه، کلیپ سخنان مقام معظم رهبری و صحبت های ایشان درباره سردار سلیمانی و همچنین شهدای مدافع حرم پخش شد. سپس گروه سرود نوجوانان اجرای ویژه ای داشتند.

شهردار تهران: جریان ضدانقلاب از ابتدا تا امروز به دنبال خاموش کردن نور انقلاب اسلامی بوده است

در ادامه این برنامه شهردار تهران برای سخنرانی به روی سن دعوت شد.

او ضمن تسلیت گفتن ایام فاطمیه و همچنین دومین سالگرد شهید سلیمانی گفت: در زمانی که دین را افیون و مضر می‌دانستند، انقلاب اسلامی با نشان دادن قدرت دین، رهبری دینی و مردم پا به عرصه گذاشت.جریان شرق و غرب آن روز تاب دیدن چنین نوری را نداشتند و تلاش کردند که این نور را خاموش کنند.

علیرضا زاکانی تصریح کرد: ما مانند ماهی در آب هستیم و بی توجه به نعمتی هستیم که در آن  به سر می‌بریم. این نعمتی که ما از آن برخورداریم ناشی از تلاش حق‌جویان تاریخ است. داستان هابیل و قابیل آغازی بود که انبیای الهی در مسیر رشد انسان‌ها به تربیت بشریت بپردازند و رسالت الهی‌شان را دنبال کنند.

وی ادامه داد: این مسیر ادامه پیدا کرد تا به مبعث و تولدی نو رسید و اسلام راه هدایت جامعه بشری تا ابد قرار گرفت. چه خون دل‌ها و فداکاری‌هایی که رخ نداد تا اسلام شرایطی را فراهم کرد که پرچم حق درغرب آسیا برافراشته شود و ماحصل آن جدایی جریان اسلام از حکومت جور بنی امیه به دستان امام حسن(ع) شد.

زاکانی ادامه داد: مسیر ناب اسلامی ادامه پیدا کرد و عاشورا در اوج عظمت خود رخ داد و سال‌ها گذشت تا شرایط جدیدی در جهان به وجود آمد.

شهردار تهران بیان کرد: ۱۰۴ سال پیش، جنگ جهانی اول ۱۰ میلیون کشته برجای گذاشت و عثمانی تجزیه شد و شرایط جدیدی در غرب آسیا و شمال آفریقا به وجود آمد. ۸۷ سال پیش هم در جنگ دوم جهانی بالغ بر ۷۰میلیون انسان کشته شد اما خودخواهی‌های زورمداران عالم  سیری پذیری نداشت.

 

او یادآور شد: در زمانی که دین را افیون و مضر می‌دانستند انقلاب اسلامی با نشان دادن قدرت دین، رهبری دینی و مردم پا به عرصه گذاشت و در سال۵۷ جریان ناب شیعی و اسلامی را تبدیل به حکومت کرد، البته جریان شرق و غرب آن روز تاب دیدن چنین نوری را نداشتند و تلاش کردند که این نور را خاموش کنند؛ از ابتدا با  ۸سال جنگ تحمیلی تا به امروز.

شهردار تهران ادامه داد: سردار سلیمانی عبد صالح خدا بود که به تبعیت از اولیا و استمرار آن در ولایت فقیه با تمام وجود باور داشت، به مردم عشق می ورزید و خود را فدای آرمان‌های ملت ایران و دیگر ملت های بزرگ کرد.

زاکانی با بیان اینکه بعد از جنگ دوم جهانی جهان در جنگ سرد فرو رفت، گفت:  در سال۱۹۹۱ که بوش پدر نظم نوین جهانی را مطرح کرد و سه ماه بعد شوروی فرو پاشید و بعد از آن آمریکا بود و یک جهان، مکتب حاج قاسم با تفکر ناب اسلامی رخ نمایی کرد و اهداف آمریکا در منطقه به جایی نرسید. وقتی آمریکا بعد از دو دهه دید که منفورترین کشور در بین مسلمانان است و به این نتیجه رسید که افغانستان و عراق را ترک کند و طرح خاورمیانه بزرگ را به خاورمیانه جدید تغییر داد.

 

او افزود: آمریکا سوریه، لبنان و ایران را مورد طمع قرار داد اما نتوانست و ناکام ماند. تلاش کرد منطقه ما را دستخوش تغییر کند و همه جنایتکاران را به نام اسلام در مقابل جریان ناب اسلامی قرار دهد اما  باز حاج قاسم رخ نمایی کرد و با همه وجود در عرصه نبرد حاضر شد.

 

شهردار تهران بیان کرد: به تعبیر ترامپ آمریکا  ۸ هزار میلیارد دلار در منطقه هزینه کرد اما معادله به سمت ایران تغییر کرد. نقش شهید سلیمانی به عنوان یک عنصر مدعی و پایدار آنگونه بزرگ بود که قدرت‌های بزرگ جهانی مانند روسیه و چین خود را در خاستگاه یک نظام اسلامی قرار دادند.

 

زاکانی عنوان کرد: در سال۲۰۱۱ اوباما اعلام کرد که ۶۰ درصد امکانات خود را از غرب آسیا به آسیای جنوب شرق برای مقابله با چین خواهد برد. تصور نمی‌کرد که جریان ناب اسلامی یکپارچه در مقابل بیان دروغین آنها بایستد و شرایط منطقه را تغییر دهد و امروز آنها در مقابل جریان حق شکست خوردند.

 

او تاکید کرد: با همه وجود در مقابل  شما خانواده شهدا و عظمت شما، سر به سجده می‌گشاییم و با بند بند وجودمان از شما تشکر می‌کنیم. اما این کافی نیست و باید راه شهدا و حاج قاسم را ادامه دهیم.

 

زاکانی با تاکید بر اینکه شهادت حاج قاسم و شهدا هموارکننده این مسیر است، گفت: ما هستیم تا مقدمات ظهور حضرت مهدی(عج) را فراهم کنیم. خون حاج قاسم و فرزندان و همسران شهید شما فراهم‌کننده مسیری است که جامعه بشری از طریق آن به رشد و اعتلا خواهد رسید. مکتب حاج قاسم مکتب بندگی، ایثار، شهادت ،شجاعت، تبعیت از رهبری، خدمت به مردم،  طعنه و زخم زبان شنیدن اما کوتاه نیامدن از حق است و ما هستیم و این میراث بزرگ. باید برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی حاضر شویم و ما نیز مانند شهدا پای این پرچم ‌بایستیم.

 

او افزود: راه آمریکا برای او جز ذلت باقی نخواهد گذاشت. همانگونه که راه قدمای روسای نظام سلطه به ذلت و خواری ختم شد و ملت مسلمان خواهند دید چگونه پرچم اسلام بر کاخ‌های جهانیان برافراشته خواهد شد و این چیزی نیست جز وعده الهی.

 

شهردار تهران بیان کرد: امیدواریم با برخورداری از پنج ویژگی حب خدا، خواری و کوچکی در مقابل بندگان خدا،  بزرگی در مقابل دشمنان خدا، عزت مستمر و نهراسیدن از دشمنی‌ها و کینه توزی‌ها که در قرآن به آنها اشاره شده، راه این شهید را دنبال کنیم و خودمان را در مسیر رسیدن به این قله قرار دهیم.

سخنران پایانی این مراسم سردار قاآنی فرمانده سپاه نیروی قدس سپاه بود.

سردار اسماعیل قاآنی در این برنامه گفت: راهی که شهدای عالی مقام ما می‌رفتند و اکنون هم استمرار دارد، راه عزت و سربلندی و افتخار است و راهی است که وجود مبارک سالار شهیدان، پرچمش را بسیار بلند کرد و ما به عنوان یک شیعه مفتخریم به اینکه همه رهبران ما بلااستثناء شهید شدند و ما اگر آرزو می کنیم که ادامه دهنده شهدا باشیم، یعنی ادامه دهنده راه ائمه شهیدمان باشیم.

وی افزود: اگر آرزوی تداوم راه شهدا را داریم، باید ببینیم چگونه عمل کردند و چه چیزهایی در زندگی برایشان ارزش بود که از تعلقات دنیوی و مادی گذشتند. باید این الگوها را پیش روی خود قرار دهیم و با همین سبک و روش زندگی و عمل کنیم.

بگفته فرمانده نیروی قدس سپاه خطاب به دشمنان، شماها خیلی کوچک‌تر از آن هستید که بدانید درون فرهنگ غنی اسلام و شیعه چه چیزهایی نهفته است. شما معنی شهادت را نمی‌فهمید. شما فکر می‌کنید با شهید کردن شهدای ما این راه متوقف می‌شود؟ شما شهید سلیمانی را شهید کردید اما فهمیدید که چه غلطی کردید؟ شما فکر کردید شهید سلیمانی را می‌زنید و مسیر متوقف می‌شود؟ اگر اندکی فهم داشتید می‌فهمیدید که شهید سلیمانی چطور پرشتاب تر و با صلابت تر از سردار سلیمانی مسیر حق را در ایران اسلامی و امت اسلامی در تمام جهان دارد طی می‌کند.

 

وی با بیان اینکه پیش از این جلسه در محضر برادران فلسطینی بودیم، عنوان کرد: این برادران چندبار به من گفتند که اگر رسیدید به محضر خانواده معظم شهدا، از طرف همه ما فلسطینی به خانواده شهدای مقاومت سلام برسانید. دشمن با جنایتی که آفرید پست ترین اقدام را در دنیای امروز انجام داد.

 

سردار قاآنی با بیان اینکه ترامپ، پامپئو و دیگرانی که همراه او در جنایت به شهادت رساندن سردار سلیمانی نقش داشتند، پیدا و پنهانشان برای ما روشن است، اظهار داشت: شهید سلیمانی پامپئو جنایتکار را چنان تحقیر کرد که هیچکس در آمریکا این چنین تحقیر نشد و فکر کرد با به شهادت رساندن شهید سلیمانی این تحقیر پاک خواهد شد. تمام جنایتکارانی که در صحنه بودند، از شخص رئیس جمهور جنایتکار آمریکا گرفته تا همه کسانی که پیدا و پنهان در این جنایت، فرمانده شهدا را ترور کردند، همه‌شان زیر ذره بین تمام آزادمردان عالم‌اند.

 

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: ما مسلمان و شیعه هستیم؛ جامعه اسلامی و آزادگان دنیا به اشکال مختلف چنان از شما انتقام خواهد گرفت که تا عمر دارید فراموش نکنید.

 

وی با بیان اینکه خروج شما از منطقه یکی از هدف‌ها بوده و بخش قابل توجهی از آن محقق شد، تصریح کرد: آمریکایی‌ها در مقاطعی تا بیش از 150 هزار آدم در منطقه داشتند، امروز خودشان می‌گویند به 2500 رسیده، البته مجبورند که بگویند ما دیگر حضور نداریم اما مردم شریف عراق و دوستان شهید سلیمانی همین اندازه هم آنها را تحمل نخواهند کرد.

 

سردار قاآنی با بیان اینکه ما سبک مختص خودمان در انتقام گرفتن را داریم، عنوان کرد: ما سبک جنایتکاران را نداریم، به حول قوه الهی، انتقام اساسی گرفته خواهد شد، منتهی ما سبک خودمان را داریم.

 

فرمانده نیروی قدس سپاه در پایان تاکید کرد: مسیر پرافتخار مقاومت ادامه خواهد یافت و موانع را شمشیر مقاومت از سر راه برخواهد داشت.

مراسم با پخش کلیپی از علی لهراسبی به پایان رسید و پس از آن مهمانان و خانواده شهدای مدافع حرم از طبقات مختلف برج میلاد بازدید کردند.

در این مراسم، محمد رویانیان فرمانده اسبق راهنمایی و رانندگی ناجا، محمد آخوندی و علیرضا نادعلی از اعضای  شورای شهر تهران، حسین نظری معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران، محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مرتضی امیری اسفندقه  و مطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران حضور داشتند.

تاریخ انتشار: 1400/10/15

آخرین اخبار