Menu
جستجو

اخبار

نمایشگاه پوشاک سنتی جهان اسلام به میزبانی برج میلاد افتتاح شد

مراسم افتتاحیه نمایشگاه «پوشاک سنتی جهان اسلام» به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس ایران و مشارکت برج میلاد با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو و تعدادی از رایزنان و نمایندگان کشورهای اسلامی به میزبانی برج میلاد در مرکز همایش های این مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد، مراسم افتتاحیه نمایشگاه «پوشاک سنتی جهان اسلام»  شامگاه پنج شنبه 8 اردیبهشت ماه در سالن سعدی مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی از برگزاری اینگونه نمایشگاه ها در ایجاد همدلی و همبستگی بیشتر میان مسلمانان استقبال کرد.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: ایران در کنار دیگر کشورهای مسلمان باید کمک کنند مدل های سنتی و بومی پوشش را گسترش دهیم و از ظرفیت های بالای هنری که در تاریخ و فرهنگ وجود دارد، برای تنوع بخشی در حوزه پوشش استفاده کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به تغییرات نسلی، باید تغییرات اصولی انجام بگیرد چرا که روابط اجتماعی جدید و مسوولیت های اجتماعی گسترش پیدا کرده است و ما بعنوان نظام سیاسی و دولت دینی باید ظرفیت های بزرگی را به عرصه بیاوریم و برهمین اساس کارگروه ساماندهی مد و لباس ایجاد شد تا ایجاد فضای نوین را در ماموریت های خود قرار دهد.

بگفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ما متعلق به جهان اسلام هستیم و باید با خرده فرهنگ های خودمان در حوزه کشورهای اسلامی تنوع مد و لباس را متناسب با موازین شرعی مان توسعه دهیم و باید از ظرفیت های فرهنگی و تمدن چند هزار ساله خود بهره بگیریم.

سید مجید امامی دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس نیز گفت:این کارگروه دوره های یک ماهه ای را برای طراحان مد و لباس در 15 نگارخانه شهر و همچنین برج میلاد ایجاد کرده است که طراحان مد در این دوره ها می توانند نظرات و ایده های خود را با یکدیگر رد و بدل کنند.

وی با اشاره به نمایشگاه «پوشاک سنتی جهان اسلام» تصریح کرد: با توجه به اینکه در این ماه عزیز هستیم و همچنین روز قدس و عید فطر را پیش رو داریم، پیشنهاد شد تا رویداد پوشاک سنتی جهان اسلام در برج میلاد برگزار شود و امیدواریم که این رویداد مقدمه ای باشد برای برگزاری رویدادهای بزرگتر و حضور تولیدکنندگان بیشتر در ایران اسلامی.

سپس در این مراسم بیانیه آیسسکو( سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی اسلامی) قرائت شد و همچنین تعدادی از طراحان لباس و پارچه کشورهای عراق و لبنان سخنرانی کردند.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد، نمایشگاه «پوشاک سنتی جهان اسلام» تا 13 اردیبهشت ماه از ساعت 18 الی 22 در سه بخش علمی، نمایشگاهی و کارگاهی در گالری هفتا واقع در طبقه دوم تجاری برج میلاد برگزار می شود.این رویداد با نمایش لباس‌های سنتی برخی کشورهای مسلمان به همراه عکس و فیلم از فرهنگ رمضان در قالب همراهی تعدادی از برندهای اسلامی در مجموعه فرهنگی برج میلاد همراه خواهد بود و قرار است با حضور برخی اساتید، کارگاه‌هایی در زمینه چاپ، پارچه‌بافی و سوزن‌دوزی برگزار شود.

تاریخ انتشار: 1401/02/08

آخرین اخبار