Menu
جستجو

اخبار

چهارمین جشنواره فیلم شهر به كار خود پايان داد

چهارمین جشنواره فیلم شهر به كار خود پايان داد

 مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم شهر با حضور محمد باقر قالیباف شهردار تهران، جمعی از مدیران شهری و اهالی سینما و رسانه شامگاه یکشنبه در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری برج میلاد تهران ، برگزیدگان چهارمین جشنواره فیلم شهر در بخش های آثار بلند سینمایی، فیلم های بلند و کوتاه مستند، فیلم کوتاه، انیمیشن، روشنایی های شهر و بخش ویدیویی درمراسم پایانی این رویداد سینمایی معرفی شدند.

بنابر این گزارش ، مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم شهر با حضور محمد باقر قالیباف شهردار تهران، جمعی از مدیران شهری و اهالی سینما و رسانه شامگاه یکشنبه در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.

در بخش آثار بلند سینمایی، تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر، به فیلم های "جدایی نادر از سیمین" ساخته "اصغر فرهادی"، "مرهم" به کارگردانی "علیرضا داود نژاد" و "یه حبه قند" اثر سید "رضا میرکریمی" تعلق گرفت.

همچنین هیات داوران در این بخش جایزه ویژه خود را به "همایون اسعدیان" برای کارگردانی فیلم "طلا و مس" اهدا کردند.

دیپلم افتخار این بخش به "نگار آذربایجانی" برای فیلم "آینه های روبرو" و "بهرام توکلی" برای فیلم "اینجا بدون من" اهدا شد.

در ادامه این مراسم برگزیدگان مسابقه آثار ویدیویی چهارمین جشنواره فیلم شهر معرفی شدند. در این بخش تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر ویدیویی به فیلم "دنده معکوس" به تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه رسید.

تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم های ویدیویی به "حسن فتحی" کارگردان فیلم "دنده معکوس" رسید. همچنین "بیژن میرباقری" دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را برای فیلم "یک اسم" به خود اختصاص داد.

جایزه ویژه بهترین کارگردانی فیلم های ویدیویی در این بخش به "هومن سیدی" برای فیلم "آفریقا" رسید.

همچنین تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه به "مهدی شیرزاد" برای نگارش فیلمنامه فیلم ویدیویی "حبیب" رسید.

جایزه ویژه هیات داوران در بخش بهترین کارگردانی به "حجت قاسم زاده" اصل برای فیلم "قصه ها و واقعیت ها" رسید.

در بخش بهترین آثار مستند چهارمین جشنواره فیلم شهر نیز تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند بلند سینمایی به فیلم "مینور و ماژور" به "علیرضا رسولی نژاد" تهیه کننده این اثر رسید.

در این بخش تندیس و دیپلم بهترین کارگردانی فیلم مستند بلند سینمایی به "پالیز خوشدل" و "زینب تبریزی" برای کارگردانی فیلم های "سلاطین خیابان ها" رسید.

همچنین دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم مستند بلند به "مهدی باقری" برای فیلم "مرغ سحر" اهدا شد.

جایزه ویژه بهترین کارگردانی هیات داوران در بخش فیلم های بلند مستند سینمایی به "محمد شیروانی" کارگردان "فیلم صفر بیست و یک" رسید.

در بخش فیلم مستند کوتاه نیز تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به "سحرسلحشور" برای کارگردانی فیلم "تکه چشبانی مولانا و شهر" اهدا شد.

دیپلم افتخار بهترین تصویربرداری و کارگردانی در بخش فیلم های کوتاه مستند نیز به ترتیب به "عبداله شکری" و "هامون بهرامی مقدم" برای فیلم های "چه شور بود دریاچه من" و "بام های زندگی" رسید.

همچنین هیات داوران در این بخش از "جعفر صانعی مقدم" به دلیل تلاش های مستمر و تاثیرگذار در عرصه سینمای مستند با اهدای تندیس جشنواره از این تهیه کننده سینمای مستند تقدیر کردند.

در بخش فیلم کوتاه داستانی چهارمین جشنواره فیلم شهر تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم را "آزاد محمدی" برای فیلم "غروب حلزون" دریافت کرد.

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی این بخش را نیز "نیما عباس پور" برای فیلم "پیاده روی بزرگ" و "بابک بهرام بیگی" برای فیلم "این را نشانه ها می گویند" به دست آوردند.

در بخش انیمیشن این رویداد هنری تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم را "مهناز علیزاده" برای فیلم "سبز، زرد، قرمز" به دست آورد.

همچنین تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی این بخش به "مهدی آقاجانی" برای فیلم "آواز مینا" اهدا شد.

جایزه ویژه بخش انیمیشن چهارمین جشنواره فیلم شهر را "فرهنگ ادیب" برای انمیشن "مثل یک رویا" به دست آورد.

جایزه ویژه بهترین کارگردانی را "مرجان اشرفی زاده" برای فیلم "مرغ دریایی" و "مهدی نادری" برای فیلم "اطرابی مو" کسب کردند.

همچنین به "داود اشرفی" برای کارگردانی فیلم "تمام رنگی" و "سید محمد صادق جعفری" برای کارگردانی فیلم "قطار ثانیه ها" و "محی الدین صالحی" برای کارگردانی "چشم ماهی" دیپلم افتخار اهدا شد.

در بخش دانشجویی نیز جایزه بهترین کارگردانی به "مهدی طرفی" برای کارگردانی فیلم "سینما آزادی" اهدا شد.

در ادامه این مراسم از "منوچهر محمدی" تهیه کننده سینما، "رسول صدر عاملی" کارگردان و تهیه کننده و "مجید مجیدی" کارگردان تقدیر شد.

تاریخ انتشار: 1390/03/02

آخرین اخبار